VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O LEGÍNACH


VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O LEGÍNACH


 

Prvé zmienky o legínach, obtiahnutých nohaviciach obopínajúcich postavu, pochádzajú z obdobia stredoveku, kedy ich nosili výhradne muži. Do šatníka dám sa legíny dostali v 19. storočí, ale len ako spodná bielizeň ukrytá pod obrovskými krinolínami.

 

V druhej polovici minulého storočia boli legíny na bežné nosenie obľúbené v upravenej verzii ako kaliopky – nohavice, ktoré mali akési „pútko“ cez pätu. V 80. a 90. rokoch boli v móde najmä lesklé materiály a trblietky. V súčasnosti legíny nosia prevažne ženy, a aj keď patria k naozaj univerzálnym kúskom odevu, sú nejaké medze, v ktorých by sa ich nositeľky mali pohybovať.

 

damske_leginy_legi_shop

 

POSTAVA

Legíny sú veľmi pohodlné, ak máte na sebe správnu veľkosť, nemali by nikde tlačiť a obmedzovať. Na druhej strane, ukážu naozaj každú nedokonalosť. Preto sa všeobecne k legínam odporúča nosiť dlhší top alebo tuniku, ktoré zakryjú prípadné kilá navyše, ale aj intímne partie.

 

MATERIÁL A VZOR

Materiál určuje príležitosť, k akej sú legíny vhodné. Lesklé materiály vezmite do posilňovne, tie z pevnejšej látky si neváhajte obliecť aj do práce. Vzorované legíny kombinujte s jednofarebným topom či blúzkou a opačne. A vždy si dajte pozor, aby legíny nepresvitali.

 

SÚČASŤ OUTFITU

Ako už bolo spomenuté, legíny sú vhodné na mnoho príležitostí, dôležité je to, s čím si ich oblečiete. Jednotlivé typy legín vám pomôžu vybrať tie správne z bohatej ponuky.

 

sportove_leginy_legi (2)

 

ŠPORTOVÉ LEGÍNY

Elastické športové legíny sú vďaka pohodlnému strihu a materiálu vhodné na nosenie počas akejkoľvek fyzickej aktivity aj vo voľnom čase. Prispôsobia sa postave, netlačia a neobťažujú.

 

DÁMSKE FASHION LEGÍNY 

Fashion legíny sú najčastejšie dostupné v čiernej farbe, ktorá sa hodí naozaj ku všetkému. S blúzkou a sakom vytvoria dokonalý business outfit. V kombinácii s flitrovaným predĺženým topom obstojí ako outfit na večernú párty či posedenie s kamarátkami.

 

DETSKÉ LEGÍNY

Farebné a vzorované detské legíny rozžiaria každú detskú tváričku. Svoje využitie nájdu na pieskovisku počas detských hier, ale aj na rodinnej oslave v kombinácii so sukňou či šatami mladej slečny.

 

TEHOTENSKÉ LEGÍNY

Nastávajúca mamička potrebuje najmä pohodlie. Vyvýšený pružný pás na tehotenských legínach jej poskytuje potrebný komfort počas celého dňa.

 

¾ LEGÍNY 

¾ praktickú dĺžku legín najčastejšie vidíme v posilňovni, a počas letných mesiacov aj v uliciach zladenú k dlhšiemu topu či pod sukňu.

 

PÁNSKE LEGÍNY 

Sú využiteľné najmä pri športových aktivitách ako bicyklovanie či beh. V zimných mesiacoch sú bavlnené pánske legíny využiteľné ako spodky, napríklad aj počas lyžovania.

 

ZATEPLENÉ LEGÍNY 

Sú ideálnym riešením, ak sa nechcete vzdať nosenia legín ani v chladnejšom počasí. Zvnútra sú zateplené, a tak zohrejú nielen ako spodná vrstva, ale aj pod šatami.

 

LEGÍNY NA CHUDNUTIE 

Špeciálny materiál, z ktorého sú legíny na chudnutie vyrobené podporujú zvyšovanie telesnej teploty a potenie, vďaka ktorému sa z tela vyplavujú škodlivé látky a odbúravajú sa tuky.

 

DŽEGÍNY-RIFĽOVÉ LEGÍNY

Džegíny sú skvelou kombináciou pohodlných legín a hrubších džínov. Nohavice, ktoré netlačia na páse, a sú prijateľné aj s kratším tričkom, sú obľúbeným kusom oblečenia.


 

Sme módna značka, ktorá sa špecializuje na výrobu legín. Navštívte náš legíny SHOP a prezrite si všetky naše LEGI.

black_white